Alergie zaliczają się do chorób cywilizacyjnych, co związane jest z częstością ich występowania. Choroba ta ma podłoże genetyczne, co oznacza, że jeśli przynajmniej jeden z rodziców choruje na alergie, zwiększa się ryzyko wystąpienia jej u dziecka. Można jednak zapobiegać rozwojowi alergii na wiele sposobów.

Jednym z nich jest unikanie wszelkiego rodzaju alergenów. Alergenem nazwany jest związek, który powoduje wywołanie reakcji alergicznej. W przypadku noworodków należy szczególnie uważać na podawane pożywienie. Dla nich wskazane jest jak najdłuższe karmienie mlekiem matki. Owoce cytrusowe, orzechy czy ryby należy wprowadzać stopniowo. Żywność wykazuje bowiem bardzo silne właściwości alergizujące.

Częstym alergenem są także roztocza kurzu domowego. Występuje on wszędzie, zarówno na zabawkach, ubraniach, meblach. Warto kupować produkty antystatyczne, które zapobiegają osadzaniu się kurzu. W przypadku dziecięcych zabawek, można je co jakiś czas wkładać do zamrażarki, ponieważ niskie temperatury działają zabójczo na większość patogenów. Ponadto warto dbać o porządek w pomieszczeniu.

żółtaczka Sensodyne Expert Soft