Profilaktyka chorób układu krążenia

Adjupanrix ulotka

Zapobieganie chorobom układu krążenia jest stosunkowo proste. Pomimo tego, coraz więcej osób cierpi na nadciśnienie tętnicze, miażdżycę czy chorobę wieńcową. Nieleczone choroby powodują poważne konsekwencje wraz z wczesną śmiercią.

Podstawowym elementem w zapobieganiu tym chorobom jest odpowiedni styl życia. Siedzący tryb życia nie oddziałuje korzystnie na układ krążenia. Nadmierny stres przyczynia się z kolei do zawału serca. Ponadto sporo osób spożywa niezdrową żywność, obfitującą w tłuszcze. To z kolei powoduje rozwój miażdżycy. Często choroby układu krążenia współistnieją ze sobą lub z innymi chorobami. Przykładem może być pojawienie się miażdżycy u osoby z nadciśnieniem lub nadciśnienia u cukrzyka. Rozwojowi chorób układu krążenia sprzyja również otyłość. Zazwyczaj związana jest ona z brakiem aktywności fizycznej oraz złą dietą.

Przeciwdziałanie chorobom układu krążenia to przede wszystkim sport oraz zdrowe nawyki żywieniowe. Sport umożliwia zachowanie prawidłowej masy ciała, ponadto zmniejsza poziom stresu. Dieta bogata w warzywa i owoce, może zapobiec miażdżycy. Ponadto należy pamiętać o okresowym wykonywaniu badań. Pomiar ciśnienia tętniczego, oznaczenie poziomu cholesterolu i trójglicerydów, to najlepsza metoda na wczesne wykrycie choroby. Warto pamiętać także o badaniu EKG.

żółtaczka Sensodyne Whitening

Zostaw komentarz

© 2019 Profilaktyka zdrowotna. Wszystkie prawa zastrzeżone.