Adjupanrix ulotka

Zapobieganie chorobom układu krążenia jest stosunkowo proste. Pomimo tego, coraz więcej osób cierpi na nadciśnienie tętnicze, miażdżycę czy chorobę wieńcową. Nieleczone choroby powodują poważne konsekwencje wraz z wczesną śmiercią.

Podstawowym elementem w zapobieganiu tym chorobom jest odpowiedni styl życia. Siedzący tryb życia nie oddziałuje korzystnie na układ krążenia. Nadmierny stres przyczynia się z kolei do zawału serca. Ponadto sporo osób spożywa niezdrową żywność, obfitującą w tłuszcze. To z kolei powoduje rozwój miażdżycy. Często choroby układu krążenia współistnieją ze sobą lub z innymi chorobami. Przykładem może być pojawienie się miażdżycy u osoby z nadciśnieniem lub nadciśnienia u cukrzyka. Rozwojowi chorób układu krążenia sprzyja również otyłość. Zazwyczaj związana jest ona z brakiem aktywności fizycznej oraz złą dietą.

Przeciwdziałanie chorobom układu krążenia to przede wszystkim sport oraz zdrowe nawyki żywieniowe. Sport umożliwia zachowanie prawidłowej masy ciała, ponadto zmniejsza poziom stresu. Dieta bogata w warzywa i owoce, może zapobiec miażdżycy. Ponadto należy pamiętać o okresowym wykonywaniu badań. Pomiar ciśnienia tętniczego, oznaczenie poziomu cholesterolu i trójglicerydów, to najlepsza metoda na wczesne wykrycie choroby. Warto pamiętać także o badaniu EKG.

żółtaczka Sensodyne Whitening