Wady wzroku dotyczą coraz większej ilości młodych osób. Najczęstszym powodem jest wielogodzinne wpatrywanie się w ekran telewizora lub w monitor komputera. Oczy przyzwyczajone są do patrzenia w dal. Korzystanie z komputera lub telewizora, niekorzystnie wpływa zatem na ich budowę. U wielu osób rozwija się wówczas krótkowzroczność, która jest jedną z najczęstszych wad wzroku.

Zapobiegać jej można przede wszystkim ograniczając czas spędzany przed komputerem. W trakcie pracy, warto robić sobie kilkuminutowe przerwy, dla odpoczynku naszych oczu. Można także stosować tzw. sztuczne łzy, które nawilżą oko. Pamiętajmy, że oczy również potrzebują gimnastyki. Okuliści zalecają profilaktyczne wykonywanie ćwiczeń, które wzmocnią oczy i zminimalizują ryzyko wystąpienia wad wzroku. Ćwiczenia takie polegają na naprzemiennym wpatrywaniu się w daleki i bliski punkt.

Wadom wzroku można również zapobiegać poprzez regularne wizyty u okulisty. Wówczas oczy będą dokładnie zbadane. Okulista oceni stan oka, a także zbada ciśnienie wewnątrzgałkowe. Warto zadbać również o odpowiednią dietę. Dla naszych oczu korzystna będzie m.in. witamina A i C.

Fenoterol Duac żel